klasa 2 Technikum Weterynaryjnego odwiedziła gospodarstwo państwa Radzików w pobliskich Czerwieńczycach. Celem zajęć było ukazanie specyfiki pracy w gospodarstwie zajmującym sie chowem i hodowlą bydła mlecznego w warunkach górskich. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć jedną z nielicznych obór uwięzionych budowanej w nowoczesnych standardach, ocenić kondycję bydła według skali BCS, ustalić na podstawie zdobytej wczesniej wiedzy fazę laktacji, zapoznali się z metodyką przeprowadzania sztucznej inseminacji a także zobaczyć jak działa aparatura udojowa. Tradycyjnie każda nowa wiedza i umiejętność okraszona była szczególowymi komentarzami i licznymi pytanimi zebranych uczniów. Tak to uczyć można się bez wyczekiwania na dźwięk dzwonka. Pomimo deszczowej aury zajęcia przebiegły w cudownej atmosferze a za ilość zdobytej wiedzy serdecznie dziękujemy naszemu absolwentowi Piotrowi Radzikowi, który po raz kolejny gości nas w swoim rodzinnym gospodarstwie.

About Author

Leave Comment

Back to top

Od 1 września zmieniono adres internetowy szkoły: http://www.zsckrbozkow.pl